ЛОКАЧИНСЬКЕ ОБ'ЄДНАНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Про впровадження "Електронної форми листків непрацездатності"

З 01 червня 2021 року запроваджено нову електронну форму листків непрацездатності, сформованих на підставі медичних висновків про тимчасову непрацездатність, що передбачено Порядком організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 31 березня 2021 року № 323 (далі – Порядок).

15:41:02 08.06.2021

Про перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам

Статтею 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що з 1 квітня, без додаткового звернення особи до органів Пенсійного фонду, проводиться перерахунок пенсій особам, які після призначення/попереднього перерахунку пенсії продовжували працювати та набули не менше ніж 24 місяці страхового стажу, але після призначення/попереднього перерахунку пройшло не менше ніж 2 роки. Відповідно до статті 24 зазначеного Закону після 1 січня 2004 року обчислення страхового стажу здійснюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальником звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску. З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та Податкового кодексу України, якими передбачено подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб щокварталу (замість щомісячної). Строки подання такої звітності згідно з Податковим кодексом України становлять 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Тому дані про страховий стаж за I квартал 2021 року будуть відображені в Реєстрі в травні-червні поточного року.

16:54:25 20.05.2021