Екологія та охорона навколишнього природного середовища

ЕКОЛОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Рішення "Про затвердження Програми охоронинавколишнього природного середовища"
Програма охорони навколишнього природного середовища
Паспорт програми охорони навколишнього природного середовища
Основні заходи з охорони навколишнього природного середовища
Рішення "Про запобігання незаконному видобутку корисних копалин місцевого значення на території Локачинської громади"

Увага! Забороняється торгівля пролісками та іншими ранньоквітучими рослинами

Щороку навесні в Україні здійснюють торгівлю пролісками та іншими ранньоквітучими рослинами. На сьогодні вже більша частина первоцвітів належить до категорії рідкісних і зникаючих рослин та занесені до Червоної книги України а саме: всі види сон-трави, тюльпан дібровний, шафран сітчастий, первоцвіт дрібний, проліска сибірська, горицвіт весняний та інші.

10:08:36 07.03.2023

Характеристика ПЗФ громади

«Луга-Свинорийка» – гідрологічний заказник площею 880,0 га, завдовжки 22 км, завширшки до 1 км, що лежить між селами Шельвів і Замличі в межах землекористування Локачинської селищної ради (70,0 га) та колишніх сільських рад: Замличівської (220,0 га), Марковичівської (130,0 га), Козлівської (90,0 га), Дорогиничівської (180,0 га), Крухиничівської (100,0 га), Шельвівської (90,0 га), утворений за рішенням обласної ради народних депутатів від 20.12.1993, № 16/6 (реорганізований 02.02.2017, № 10/49). Під охороною держави – лучно-болотяний масив, що входить у водоохоронну зону р. Луга. У межах заказника є п’ять природних джерел, багате різноманіття флори (понад 400 видів) і фауни (100 видів хребетних). Трапляються рідкісні види рослин, занесені в ЧКУ: плодоріжка болотяна Anacaтptis palustris, осока затінкова Carex umbrosa, та тварин, включених до ЧКУ, ЄЧС, ЧС МСОП, додатків Боннської й Бернської конвенцій, Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотяних птахів: деркач Crex crex, журавель сірий Grus grus, лунь польовий Circus cyaneus, чернь білоока Aythya nyroca, видра річкова Lutra lutra. Рідкісний хижий птах Circus cyaneus, що гніздиться тут – невеликий за розміром: маса самців сягає 0,3–0,4 кг, довжина тіла 45,0–55,0 см, самок – відповідно 0,4–0,7 кг та 36,0–39,0 см, сірого чи світло-сизого забарвлення з великими чорними плямами на кінцях крил. У самок забарвлення темно-буре. Живиться дрібними гризунами, ящірками, комахами. Прилітає на початку березня. Гнізда влаштовує на землі, кладка з’являється в травні–червні і складається з 2–5 яєць. Пташенята вилуплюються через 30 діб, із середини липня трапляються перші льотні виводки. Осіння міграція поодинці або невеликими групами з 2–4 особин відбувається у вересні–листопаді.

15:40:28 03.02.2022

Батарейки — у контейнери, довкілля — чистіше!

На сьогодні в державі невирішеним є питання утилізації автономних елементів живлення. У кожного з нас назбиралося чимало використаних елементів живлення а викидати їх до загальних місць зберігання побутових відходів заборонено та надзвичайно шкідливо.

10:39:58 28.01.2022