Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Дата: 13.04.2021 16:58

1 квітня відбулося перше засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при виконавчому комітеті Локачинської селищної ради, на якому вирішено ряд важливих питань організації безпечного життєвого середовища для населення громади.

Засідання комісії проводилося головою комісії з питань ТЕБ і НС, Локачинським селищним головою Б.Є.Іусом. В засіданні взяли участь члени комісії з питань ТЕБ і НС, керівники територіальних спеціалізованих служб.

На порядок денний виносилися питання про заходи з запобігання поширенню на території селищної ради гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також про заходи щодо запобігання протидії пожежам в природних екосистемах, лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях у пожежонебезпечний період.

До порядку денного винесено питання щодо стану епідемічної ситуації на території Локачинської селищної ради, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, по якому інформували начальник управління гуманітарної політики О.М.Турелик про стан поширення захворюваності у школах та дошкільних навчальних закладах громади, головний лікар КНП «Локачинська лікарня» Локачинської селищної ради О.Ф.Франчук повідомив про стан поширення та запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, серед працівників лікарні, головний лікар КНП «Локачинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Локачинської селищної ради В.А.Магновський інформував про ситуацію в громаді з тестуванням на гостру респіраторну хворобу COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та про хід вакцинації від COVID – 19.

Заслухавши інформацію, з урахуванням її обговорення та з метою недопущення ускладнень санітарно-епідеміологічної ситуації в громаді, селищний голова наголосив на необхідності посилення контролю за дотриманням заходів державного санітарно епідеміологічного нагляду, режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених санітарно-епідеміологічних заходів на всіх об’єктах господарської діяльності, у громадському транспорті, закладах освіти, медицини, культури.

Враховуючи результати епідемічного спостереження та з метою недопущення поширення сезонного грипу і COVID - 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до протоколу вирішено:

- утриматися від проведення культурно-масових заходів у закритих приміщеннях на території громади у термін з 05.04.2021року до 18.04.2021 року;

- на період дії карантину неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів та обмежень, що встановлені для відповідного рівня епідемічної небезпеки;

- посилити контроль за дотриманням карантинних вимог на території громади;

- проводити інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо вакцинації від COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

В зв’язку з настанням весняного періоду та суттєвою зміною погодних умов, підвищився ризик виникнення неконтрольованих масштабних пожеж в природних екосистемах та сільськогосподарських угіддях. Тому на порядок денний було винесене питання щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь на території Локачинської селищної ради. На засіданні було заслухано ряд доповідей та пропозицій про вжиття заходів щодо недопущення виникнення пожеж в екосистемах, заборони випалювання сухої рослинності та її залишків, а також передбачену законодавством відповідальність за вказані дії. З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з пожежами в природних екосистемах і сільгоспугіддях комісія вирішила:

- протягом пожежонебезпечного періоду вживати вичерпних заходів щодо недопущення пожеж на земельних ділянках, що межують з лісовими насадженнями, поблизу населених пунктів, торфовищ та на сільгоспугіддях, минулорічної трави на полях та в природних екосистемах, а також проведення вогневої очистки в смугах відведення автомобільних доріг;

- організувати проведення агітаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки;

- забезпечити своєчасне розслідування причин виникнення пожеж сухої трави з подальшим притягненням винних осіб до відповідальності;

- не допускати спалювання посуші та сміття в смузі відводу автомобільних доріг.

У разі виникнення пожеж в природних екосистемах вирішено негайно залучати до їх гасіння місцеве населення та своєчасно повідомляти пожежно-рятувальну службу для недопущення розповсюдження пожеж на значні площі, виявляти паліїв та інформувати про них та їхні дії, правоохоронні органи, пожежну та екологічну інспекції.