Правила безпеки при користуванні піротехнічними засобами

Дата: 30.12.2021 15:48

Запалювання петард, ракет та феєрверків є яскравим видом розваг і разом з тим небезпечною та ризикованою справою. З використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Але бувають і такі випадки, коли вогні падають на дахи будинків, підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих, чи в руках самих підпалювачів. На жаль, кожного року через необережне поводження з піротехнікою травмуються як діти,  так і дорослі.

Тому, не зайвим буде нагадати, як купувати та використовувати піротехнічні засоби:

• Піротехнічні засоби повинні купуватись дорослими, діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків!

• Не намагайтеся виготовити феєрверки самостійно в домашніх умовах.

• Не варто купувати піротехнічні вироби «з рук» та в місцях стихійної торгівлі. Дешеве не означає якісне.

• Користуйтеся лише готовими виробами промислового виробництва, при купівлі яких познайомтеся із відповідним сертифікатом якості.

• Вибираючи серед безлічі феєрверків, салютів будьте уважні, читайте інструкцію з використання.

• Зверніть увагу на зовнішній вигляд упаковки. Якщо вона має дефекти – не купуйте цей товар.

Не менш важливою є підготовка до запуску феєрверку:

• Спочатку потрібно вибрати зручне місце, яке повинно відповідати певним вимогам:

• це має бути великий відкритий майданчик, двір, сквер, галявина – вільні від будівель, дерев;

• огляньте це місце: чи немає поряд (в радіусі 50 метрів) пожежонебезпечних об’єктів, лікарень, автомобільних стоянок, дерев’яних сараїв, дитячих закладів з добовим режимом роботи тощо;

• якщо феєрверк проводити за містом, поблизу не повинно бути сухої трави, сіна, сухого листя, тобто того, що може загорітися від випадкових іскор;

• Потурбуйтеся про глядачів, щоб вони мали безпечний і хороший огляд. Для цього розташуйте їх на відстані 20-25 метрів від пускового майданчика, обов’язково з навітряної сторони (щоб вітер не зносив на глядачів дим і неспалені частини виробів).

• Запам’ятайте, що забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час із 22-00 до 8-00, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.

• Зверніть увагу, що від розміру місця для запуску залежить, яку піротехніку ви можете застосувати. Якщо ваш двір малий, незручний, ви можете використовувати лише обмежений асортимент «іграшок». Це піротехніка наземної дії: петарди, хлопавки, «вогняні дзиги», «колеса». І в жодному разі не запускати вироби, що летять догори (метелики, ракети тощо). Використання їх поряд з житловими будинками та іншими будівлями категорично заборонено. Вони можуть влетіти у вікно, на балкон та стати причиною пожежі.

• Обирайте підходящу погоду. Не варто запускати феєрверки у вітряну погоду. Вони можуть відхилитись на значну відстань убік.

Зберігаючи феєрверк вдома, не забувайте, що порох та горючі речовини, які входять до їх складу, при неправильному зберіганні можуть загорятися. Тому існують правила, яких потрібно дотримуватись:

• Зберігайте піротехнічні засоби на значній відстані від нагрівальних приладів.

• Не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігаються вироби.

• Пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи – це може позначитися на їх роботі.

• Якщо ж піротехнічні вироби відсиріли – не сушіть їх на батареях опалення та печах.

• Заборонено спалювати піротехніку у багатті.

• Не розбирайте та не піддавайте їх механічним впливам.

• Зберігайте піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці.

• Не паліть, працюючи з піротехнікою.

• Не можна працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані.

• Батьки (особи, що їх замінюють) не повинні залишати дітей без нагляду, поруч із піротехнічними засобами.

Пам’ятайте! Використовувати піротехнічні засоби потрібно тільки відповідно до інструкції і за призначенням, і ні в якому разі для бешкетування!

Володимир-Волинське РУ ГУ ДСНС України  у Волинській області.