Про локачинський досвід інтеграції переселенців у життя громади
Одним із проявів війни в Локачинській громаді є поява внутрішньо переміщених осіб. Станом на початок листопада їх тут проживає понад 90. Щоб допомогти цим людям інтегруватися в життя громади, з червня по жовтень було організовано різні заходи в межах проєкту Волинського Інституту Права за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Для кращого розуміння потреб та актуальних проблем, було організовано різноманітні обговорення та опитування. До таких активностей залучали як переселенців, так і місцевих посадовців та активних жителів Локачинської громади. Завдяки цьому вдалося напрацювати ідеї заходів, які б сприяли інтеграції ВПО в нове для них середовище. Більшу частину з них було присвячено культурно-освітній тематиці.
Зокрема, із серпня по жовтень було організовано захід змістовного дозвілля для дітей «Бібліотечна парасолька», зустріч-презентацію можливостей для позашкільного розвитку, екскурсії Локачання громадської організації, STEM-день для презентації освітніх можливостей Локачинського ліцею, літературне кафе.
«Цікаво й затишно бути між поціновувачами друкованого слова, ділитися враженнями, дізнаватися нове. А ще цей захід подарував можливість поспілкуватися із людьми, які лишили свої рідні домівки через війну. Їхні розповіді про пережите не залишають місце байдужості», – ділиться враження учасниця літературного кафе Людмила Мальничук.
Усі згадані заходи дозволили переселенцям та жителям громади краще познайомитися одне з одним, сприяли руйнуванню стереотипів і згуртуванню.
Завдяки освітній складовій проєкту, усі залучені здобули нові важливі знання. Так, ВПО та місцеві жителі змогли більше дізнатися про поводження в надзвичайних ситуаціях, взявши участь у профільних тренінгах. Їх було організовано в різних населених пунктах громади. Крім того, місцеві шкільні психологи та менеджери культури здобули цінні навички роботи в умовах війни під час навчань, які відбулися в серпні у Луцьку.
«Локачинська громада, як і багато інших, вперше почала приймати внутрішньо переміщених осіб. Тому проєктні заходи стали новим досвідом і фактично першими кроками в напрямку їх соціальної адаптації та інтеграції. Використані нами підходи дали позитивний результат і їх варто далі практикувати», – підсумовує керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик.
Активності організовано Волинським Інститутом Права в рамках проєкту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)