Звіт про результати проведення визначення потреб громади у соціальних послугах

Дата: 05.04.2023 15:25

Звіт про результати проведення визначення потреб громади у соціальних послугах

Image by rawpixel.com on Freepik

Фото без описуВідповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 № 28 «Про затвердження Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах» та з метою виявлення та аналізу потреб громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, визначення пріоритетів щодо надання соціальних послуг розпорядженням селищного голови від 09.01.2022 № 1-р «Про створення робочої групи з визначення потреб населення у соціальних послугах”  створено робочу групу щодо визначення потреб населення у соціальних послугах.

При формуванні показників потреби населення Локачинської територіальної громади у соціальних послугах враховані дані Центру надання соціальних послуг Локачинської селищної ради , відділу освіти, культури, молоді та спорту управління гуманітарної політики Локачинської селищної ради , сектору-служби у справах дітей виконавчого комітету Локачинської селищної ради, управління соціального захисту населення Володимирської райдержадміністрації, Володимирського РС «Центр пробації», ГУ Пенсійного фонду України у Волинській області , закладів охорони здоров’я Локачинської громади, статистичних даних .

Для удосконалення процесу визначення потреб населення у соціальних послугах протягом січня-лютого 2023 року проведено соціологічне опитування шляхом анкетування мешканців громади із застосуванням сучасних можливостей мережі Інтернет. Основною метою оцінки є визначення соціальних груп в громаді, що потребують соціальних послуг та розробка рекомендацій щодо шляхів розвитку та удосконалення надання соціальних послуг.

В ході опитування населення було з’ясовано види соціальних послуг, які отримують респонденти та члени їх сімей, рівень задоволеності отримуваними послугами, а також потребу в окремих соціальних послугах.

Із загальної кількості опитаних анкету заповнили:

• 19% - чоловіки, 81%- жінки;

• віком від 15 до 25 років – 12.5%, від 26 до 40 років – 43,8%, від 41 до 59 років – 31,3% та 60 і більше років -12,5%;

• 31 % опитаних або членів їх сімей вже отримують соціальні послуги, а 56% – ні.

Респонденти зазначали, які соціальні послуги вони вже отримують і які б хотіли отримувати.

Найбільш затребувані соціальні послуги:

• інформування;
  • консультування;

• соціальна профілактика;

• соціальний супровід.

Варто зазначити, що всі ці послуги надаються в Локачинській громаді Центром надання соціальних послуг Локачинської селищної ради.

Найбільшої підтримки в громаді потребують люди похилого віку, сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

По результатах проведення визначення потреб населення в соціальних послугах встановлено, що в громаді надаються всі затребувані соціальні послуги, а саме:

• догляд дома;

• інформування;

• консультування;

• посередництво;

• представництво інтересів;

• соціальний супровід;

• соціальна профілактика;

• екстрене (кризове втручання);

• соціальна адаптація;

• соціальна інтеграція та реінтеграція;

• транспортні послуги.

За результатами визначення потреб населення Локачинської громади та наданими пропозиціями щодо покращення якості надання соціальних послуг робочою групою прийняті наступні рішення:

- у 2023 році для задоволення потреб населення громади у соціальних послугах продовжити надання всіх соціальних послуг, які надаються Центром надання соціальних послуг Локачинської селищної ради.

- посилити роботу щодо виявлення осіб, які знаходяться в складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг;

- постійно проводити навчання працівників, які задіяні в наданні соціальних послуг.

СОЦІАЛЬНИЙ ПАСПОРТ ГРОМАДИ

•  Населений пункт-адміністративний центр ТГ: смт Локачі
  •  Кількість населених пунктів, що входять до складу ТГ: 28
  •  Кількість домогосподарств (дворів): 5406