Подвиг Героїв УПА повторює нинішнє покоління

Дата: 11.09.2023 12:55

У ці осінні дні, 8-11 вересня, виповнилося 80 років відтоді, як біля стін Новозагорівського монастиря відбувся бій чоти Андрія Берези з нацистськими загарбниками. У неділю, 10 вересня, пам'ять Героїв УПА вшанували представники влади, громадськості, небайдужі краяни.

Заходи розпочалися з поминальної панахиди біля пам’ятного знаку полеглим воїнам УПА, яку відслужив настоятель місцевої Свято-Різдво-Богородичної громади ПЦУ отець Володимир.
Про те, що нинішньому поколінню потрібно пам’ятати про всіх наших Героїв — як і минулих часів, та і нинішнього сьогодення, у своїх виступах наголошували заступниця голови районної державної адміністрації Ірина Ліщук, Локачинський селищний голова Богдан Іус.

“Вшанування пам’яті полеглих повстанців біля стін Новозагорівського монастиря у нинішній воєнний стан набуває особливого значення. Подвиг Героїв УПА повторюють наші захисники, які боронять незалежність та суверенітет України від російського агресора. А це - Герої-оборонці Бахмута, “Азовсталі”, Донецького аеропорту та усі, хто став на захист нашої держави. Як і 80 років тому, нинішня боротьба — боротьба за право вільного життя, за право бути українцями”, - зазначив Богдан Іус.

Також під стінами монастиря відбувся обласний фестиваль повстанських і стрілецьких пісень «За волю України». Участь у ньому взяли колективи з дев'ятнадцяти територіальних громад нашої області.