Відбулась конференція «Забезпечення економічного добробуту територіальних громад шляхом реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю»

Дата: 18.03.2024 16:24

5-6 березня 2024 року на Івано-Франківщині понад 140 керівників фінансових органів і голів зі 100 громад, а також фінансистів з 11 обласних військових адміністрацій взяли участь у спільній Конференції «Забезпечення економічного добробуту територіальних громад шляхом реалізації державної політики у сфері державного фінансового контролю» Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Державної аудиторської служби України (ДАСУ). Локачинську громаду на заході представляла начальниця відділу фінансів Локачинської селищної ради Мирослава Шульга.
Це перший відкритий діалог між ДАСУ та громадами, мета якого — конструктивно налагодити співпрацю, щоб громади мали необхідні інструменти та знання для реалізації своїх повноважень у межах реформи децентралізації та зусиль поствоєнного відновлення.

Експерти ДАСУ та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розповіли про те, що цікавило учасників найбільше —

• аудиторські ризики та методи запобігання порушенням законодавства під час планування та виконання місцевих бюджетів;
  • видатки для підтримки сил оборони;
  • закупівлі;
  • фонд заробітної плати; управління комунальними підприємствами;
  • нові стандарти фінансового контролю у межах євроінтеграції; використання коштів міжнародних партнерів та інше.