Волинська область, Володимирський район

Амброзія викликає алергію!

Дата: 11.07.2024 09:36
Кількість переглядів: 27

Фото без описуАмброзія полинолиста- небезпечний для людини та довкілля бур`ян, який має карантинне значення в Україні. Засмічує подвір`я та вулиці, сільськогосподарські угіддя, парки, пустирі, узбіччя доріг, залізничні колії. Амброзія є карантинним бур`яном не лише для України, а і для багатьох держав світу. Рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку,який є дуже небезпечним для людини і при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання –поліноз. Хвороба протікає у вигляді різко вираженого алергійного риніту, кон`юктивіту бронхіальної астми, мігрені, кропивниці та супроводжується значним знесиленням організму.

По зовнішньому виду амброзія нагадує полин гіркий, вся рослина опушена, стебло пряме, гіллясте, довжиною 4-15 см. Цей бур`ян висотою 20-180 см, одна рослина дає 30-40 тисяч насінин. Насіння зберігає життєздатність до 40 років. Масове цвітіння бур`яну спостерігається у кінці липня-серпня та продовжується у вересні. Насіння зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Перенощиками насіння можуть бути вода, вітер, взуття людей.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, цей бур`ян здатний у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини так і бур`яни.

Для боротьби із даним шкідливим організмом потрібні комплексні заходи. Це і систематичне скошування амброзії з початку вегетації (червень) до цвітіння (кінець липня-початок серпня), і виривання рослин з корінням та знищення їх шляхом спалювання, і знищення агротехнічним методом (перекопування або приорювання грунту з подрібненням рослинних решток) з наступним висівом на цих ділянках газонних або багаторічних трав, і застосування для обприскування гербіцидів відповідно до « Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до застосування в Україні».

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)